Technologia Sinclair

Sinclair to jedna z wielu marek klimatyzatorów dostępnych na polskim rynku. Czemu właśnie je miałbyś polecać swoim klientom?

Zanim zapoznasz się ze szczegółami technologii stosowanej w klimatyzatorach Sinclair, zapamiętaj, że najważniejszą cechą tej marki jest ROZSĄDNY STOSUNEK CENY DO JAKOŚCI.

Sinclair to urządzenia, które możesz z czystym sumieniem montować u klienta. A klient - będzie miał gęsią skórę, ale na pewno nie z powodu ceny, którą usłyszy.

KILKA SŁÓW O MARCE SINCLAIR

Marka Sinclair istnieje od 1992 roku, a jej właścicielem jest czeska spółka NEPA, mieszcząca się w Brnie. Choć w Polsce  Sinclair nie jest jeszcze bardzo znany, w Europie Zachodniej i Środkowej wiele pomieszczeń biurowych i domów schładzanych jest właśnie dzięki klimatyzatorom tej marki. Sinclair pozytywnie utrwalił się w świadomości instalatorów i użytkowników dzięki swej wysokiej jakości i stosunkowo niskiej cenie. Wszystkie komponenty klimatyzatorów są starannie dobierane i kontrolowane, a ich producent działa zgodnie z normą ISO 9001.  Ponadto klimatyzatory Sinclair spełniają europejskie normy w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Tym, co użytkownicy doceniają najbardziej jest prosta obsługa, cicha praca i oszczędność energii.

FILTR PLAZMOWY

 

Technologia_PlasmatecKlimatyzatory Sinclair nie tylko schładzają i ogrzewają pomieszczenie, ale też czynią je bardziej bezpiecznym. Filtr plazmowy oczyszcza powietrze ze złośliwych bakterii, chroni domowników zmniejszając ryzyko zachorowań na grypę oraz inne choroby wywołane wirusami znajdującymi się w powietrzu. Dzięki temu, zmniejsza poziom alergenów w powietrzu ułatwiając życie osobom uczulonym.

Technologia plazmowa wytwarza naturalny bioklimat bogaty w cząsteczki aktywnego tlenu zwane jonami. Technologia ta zapewnia utrzymanie odpowiedniego poziomu zarówno dodatnich, jak i ujemnych jonów tlenu. Ujemne jony zawierają dodatkowy elektron, podczas gdy dodatnie jony nie zawierają go, przez co są niestabilne.

Niestabilność jonów powoduje następujące korzyści:

 • redukcja cząsteczek - cząsteczki powietrza są ładowane przez jony w procesie jonizacji. Naładowane cząsteczki łączą się ze sobą, stają się cięższe, następnie opadają na dno. W systemach klimatyzacji większe cząsteczki zatrzymują się na filtrze.
 • sterylizacja - po podziale bakterie i różne formy zarodników łączą się z cząsteczkami aktywnego tlenu, następnie w procesie utleniania zostają zniszczone. W wyniku tego procesu bakterie i zarodniki nie mogą się rozmnażać, ale dzięki cząsteczkom mogą być przenoszone z jednej osoby na drugą. W procesie jonizacji cząsteczki opadają na dno oczyszczając powietrze.
 • neutralizacja odorowa - gazy i aerozole odorowe utleniają się w kontakcie z cząsteczkami aktywnego tlenu. Odór, zwłaszcza organicznego pochodzenia jest natychmiast eliminowany.
 • kontrola VOC - Związki Utleniaczy Organicznych (VOCs) są emitowane jako gazy i występują w: dywanach, materiałach budowlanych, meblach, sprzęcie biurowym, farbach, klejach, rozpuszczalnikach oraz pestycydach. Jony wymieniają elektrony z owymi związkami, tworząc ich strukturę molekularną mniej szkodliwą.
 • korzyści zdrowotne - ludzkie i zwierzęce płuca lepiej wchłaniają tlen po jonizacji, poprawiając zdrowie i samopoczucie. Także czujność i koncentracja ulegają poprawie.

SPECJALNE FUNKCJE

Technologia Plasmatec to nie wszystko. Klimatyzatory Sinclair posiadają wiele dodatkowych funkcji, które pozytywnie wpływają na samopoczucie i zdrowie użytkowników:Dziecko_Sinclair

 • filtr katechinowy - katechina jest dodatkiem zawierającym doskonałą antyutleniającą i sterylizującą powłokę pozyskaną z naturalnej zielonej herbaty. Za pomocą enzymów pierścień benzenowy wchłania i eliminuje odór. Filtr ten najlepiej sprawdza się przy długotrwałej sterylizacji i filtracji kurzu. Eliminuje powyżej 95% pałeczek coli oraz gronkowca złocistego.
 • aktywny filtr węglowy -aktywny filtr węglowy, dzięki swym właściwościom fizycznym i chemicznym wiąże cząsteczki zarówno w powietrzu, jak i w cieczach. Dzięki aktywnemu węglowi, filtr jest w stanie w krótkim czasie pochłaniać szkodliwe gazy takie jak benzen, formaldehyd oraz amoniak.
 • filtr jonu srebra - jest to nowa odmiana wysokowydajnego produktu sterylizującego. Jon srebra jest bezbarwny i bezsmakowy, jego używanie nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych, takich jak: podrażnienia, zanieczyszczenia, brak tolerancji z lekami czy ulatnianie się. Jon ten sam odnawia się po sterylizacji, jest wytrzymały i może powstrzymać dalszy rozwój bakterii. Poza tym filtr jest przyjazny środowisku, bezpieczny, pomimo wysokiej zawartości bakteriobójczych środków (zabija ponad 99% bakterii). Jon srebra silnie przyciąga bakterie i mikroorganizmy, przechodzi przez membranę komórki i sprawia, że bakterie tracą aktywność. Oprócz tego zakłóca powstawianie DNA bakterii i mikroorganizmów, doprowadzając do śmierci komórek bakteryjnych.
 • filtr światłoczuły - filtr światłoczuły działa na zasadzie dezodorantu bakteriobójczego oraz efektu recyklingu za pomocą światła. Służy do efektywnego oczyszczania powietrza. Jest przyjazny środowisku. Umożliwia pozbycie się ponad 90% kwasu octowego, formaldehydu oraz amoniaku, jak również odnawia około 70% uszkodzeń

TECHNOLOGIA DC INVERTER

DCInverterKlimatyzatory podstawowe posiadają sprężarkę pracującą ze stałą prędkością, co uniemożliwia zredukowanie poboru prądu, gdyż nie potrafią zróżnicować obciążenia. Jednostki wyposażone w technologię DC Inverter pracują zmiennie, co pozwala na redukcję poboru energii, nie tylko przy starcie , ale również podczas pracy urządzenia. Z funkcją DC Inverter temperatura nie zmienia się, co daje większy komfort. Zużycie energii może być zredukowane o 44% w porównaniu do jednostek nie posiadających tej funkcji.

 

POZOSTAŁE FUNKCJE

Poszczególne modele klimatyzatorów Sinclair posiadają również następujące funkcje:

 • wysokiej jakości silnik - stosując wysokiej klasy model silnika, poprawia się nie tylko opór rdzy i cichy tryb pracy, ale również wzrasta okres żywotności silnika.
 • wnętrze rury miedzianej w kształcie litery U - specjalna struktura wnętrza rury miedzianej zapewnia warstwowy przepływ czynnika chłodniczego w systemie. W porównaniu do zwykłej rury miedzianej, wymiana ciepła jest wystarczająca, wzrasta wydajność, a także współczynnik EER bardzo się poprawia podczas przepływu czynnika chłodniczego przez rurę miedzianą.
 • wysoka wydajność oczyszczania - dzięki wysokiej wydajności oczyszczania, powietrze jest suche i przyjemne.
 • cicha praca urządzenia - podczas pracy urządzenia w trybie cichym, poziom hałasu znacznie spada.
 • ekologiczny czynnik chłodniczy - zastosowany czynnik chłodniczy nie przyczynia się do efektu cieplarnianego. Nie ma także wpływu na powłokę ozonową.
 • funkcja suszenia - funkcja osuszania pozwala chronić ubrania i meble przed wilgocią i pleśnią.
 • wysoka oszczędność energii - niski pobór mocy

 

JoomSpirit

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych